Zatrudnienie w domu pomocy społecznej wynika z obowiązujących standardów. Pracownicy stanowią zróżnicowany konglomerat zawodów, jakie dają możliwość obsługi pakietu potrzeb osób przebywających w domu pomocy. Wszyscy pracownicy merytoryczni posiadają uprawnienia wymagane do wykonywania zadań i stanowią większość zatrudnionych. Należą do nich zawody: lekarz, pielęgniarki opiekunki, rehabilitanci, pracownicy socjalni, terapeuci, psycholog, kapelan, muzyk, pracownicy administracji i pracownicy logistyczni.
W domu działa Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy, który analizuje i przygotowuje plany pracy z Mieszkańcami. Jak można zauważyć wymienione zawody i realizujący się w tych rolach pracownicy dbają o zaspokojenie potrzeb pierwszego rzędu starając się zapewnić regularność odpowiednich posiłków, regularność podawania leków, realizację zleceń lekarskich wspomagających kondycję poszczególnych organów , regularność zabiegów utrzymujących estetykę ciała, odzieży , profilaktykę p/odleżynową , aktywizację ruchową, rehabilitację medyczną w formie kinezyterapii i fizjoterapii, możliwość skorzystania ze sprzętu wspomagającego samodzielność i sprawność .
Natomiast zakres potrzeb wyższego rzędu jest ściśle skorelowany z percepcją. Rezydenci w ramach wolnego czasu mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych wg planu, którego tematyka wynika z różnych wyborów i możliwości. Zarówno bieżące sprawy społeczne czy wspólna analiza programów TV, prasy, ciekawych zdarzeń czy publikacji stanowią stały temat, ale inne formy zajęć np.: manualne, których celem jest wspólne przebywanie rezydentów, wykonywanie dekoracji, jakie wzbogacają wnętrze domu lub są wykorzystywane jako upominki dla odwiedzających naszą społeczność . Wśród naszych gości są Towarzystwa Śpiewacze z prezentacjami, dzieci ze szkół i przedszkoli, młodzież, wolontariusze, studenci odbywający praktyki, dziennikarze, zespoły artystyczne z różnymi repertuarami. Obyczajem jest przestrzeganie tradycji polskiej podczas różnych uroczystości, aby ten czas nie odbiegał formą i stylem od zasad i rodzinnego wymiaru związanych z nimi doświadczeń.
Jest możliwość uczestniczenia w celebrze Mszy Świętej wg obrządku rzymsko-katolickiego. Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocy obchodzone są uroczyście, podobnie inne ważne daty). Osoby innych praktyk religijnych mają możliwość realizować własne potrzeby religijne. Sprawnych rezydentów motywujemy do aktywności społecznej, pracy w samorządzie czy czynnego odnoszenia się do wewnętrznych zdarzeń i życia w domu. Wspólnie ze specjalistami rezydenci opracowują kronikę , realizują swoje talenty jak pisanie wierszy, malowanie, aby przy okazji uroczystości organizowanych w domu prezentować te osiągnięcia.
Staramy się organizować Spotkania Rodzinne, które z udziałem osób bliskich naszych rezydentów a także przedstawicieli władz są doskonałym sposobem na integrację i współpracę z otoczeniem naszego domu.